Mariusz Pudzianowski

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.4/5 (8 votes cast)

Mariusz PudzianowskiMariusz Pudzianowski (Pudzian, Dominator) urodził się 7 lutego 1977 roku w Białej Rawskiej. Jest strongmanem i zawodnikiem mieszanych sztuk walki (MMA).

Mariusz Pudzianowski zaczął trenować sporty siłowe w 1990 roku. Jego pierwszym trenerem był jego ojciec, który był sztangistą. Pudzian zaczynał swoją przygodę w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Pudzian trenował również kyokushin i boks, a także był zawodnikiem rugby w Budowlanych Łódź.

Pudzianowski jest strongmanem od 1999 roku. Pudzian niesamowicie zdominował ten sport. Jego ogromne osiągnięcia zapewniły mu olbrzymią popularność w Polsce i na całym świecie.

Mariusz Pudzian Pudzianowski jest najlepszym strongmanem w historii tego sportu. Jest ośmiokrotnym Mistrzem Polski Strongman, sześciokrotnym Mistrzem Europy Strongman, pięciokrotnym Mistrzem Świata Strongman oraz trzykrotnym Drużynowym Mistrzem Świata Par Strongman.

Mariusz Pudzianowski próbuje teraz swoich sił w mieszanych sztukach walki (MMA). Do tej pory Pudzian wygrał 3 walki pokonując kolejno: Marcina Najman, Yusuke Kawaguchi oraz Erica Esch, przegrał natomiast z Timem Sylvia oraz Jamesem Thompson.

Mariusz Pudzianowski - zawody strongmanówMariusz Pudzianowski - zawody strongmanów

Trening Mariusza Pudziana Pudzianowskiego

Mariusz Pudzian Pudzianowski w walkach MMA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Mariusz Pudzianowski, 4.4 out of 5 based on 8 ratings

Comments are closed.